مجله طراحی سایت زیباکنار

آشنایی با عوامل مهم در طراحی وب سایت

  • ۲۶۸
​​​​​​پنج عامل مهم در طراحی سایت عوامل مهم در طراحی وب سایت ها را بشناسید.

امروزه روز سایت فروشگاه های اینترنتی بیشتر از هر چیز دیگری برروی مردم و مشتریان تأثیر پذیرند، و به همین علت خدمات و بازار محصولات به این روش روی آورده است.

 جالب است بدانید تاثیرپذیری کاربران از وب سایت ها تنها ظرف چند ثانیهٔ اول ورود به صفحه اتفاق می‌افتد.​​​​​​

​​​​​​به همین خاطر ما همیشه به مشتری های پی ایران تاکید می کنیم که باید وب‌سایت و یا وبلاگ خود را به‌اندازهٔ کافی جالب‌توجه طراحی کنید تا بازدیدکننده از همان ثانیه‌های ابتدایی ورود به سایت نظرش جلب شود؛ در غیر این صورت خیلی زود باعث خواهید شد که  کسب‌وکارتان رونق نگیرد. در ادامه مطلب ۵ مورد از عوامل مهمی که در طراحی یک ‌سایت موفق دخیل می باشد را برایتان آماده کرده ایم امیدوارم که این مطلب مورد پسندتان واقع گردد:تأثیر پذیری برروی مخاطب در چند ثانیه اول ورود

مخاطب هدف شما کیست؟ سایت خود را برای کدام کاربران آماده؟

 افراد مختلف با یکدیگر تفاوت دارند و وب‌سایت شما هم نباید برای همهٔ کاربران یکسان باشد. ابتدا بیندیشید که مخاطب هدف شما کیست و می‌خواهید وب‌سایتتان را برای کدام کاربران طراحی کنید. اگر به‌خوبی ندانید که مخاطب واقعی شما چه افرادی هستند، قادر نخواهید بود وب‌سایتتان را با توجه به نیازمندی‌ها و تمایلات آن‌ها طراحی کنید و بدین ترتیب آن‌ها هم از بازدید صفحه‌های شما لذت نخواهند برد. پیش از آغاز روند طراحی وب باید ایده‌ها و نظرات خود را به طراحتان منتقل کنید.

سادگی را حفظ کرده، تا مخاطب را گیج نکنید

اگر کاربران وارد وب‌سایتی شوند و نتوانند به آنچه می‌خواهند به‌راحتی دسترسی یابند، دچار سردرگمی می‌شوند و میزان نارضایتی‌شان هم افزایش می‌یابد. شما باید همهٔ مطالب و محتوا را به ساده‌ترین روش ممکن در طراحی وب‌ سایت و منوها بگنجانید و کاربران را به سمت نیازمندی‌هایشان راهنمایی کنید. اگر طراحی و قالب کلی وب‌سایتتان ساده باشد، کاربران از اولین بازدید متوجه این موضوع می‌شوند. آن‌ها در این صورت در وب‌سایتتان باقی می‌مانند و نرخ پرش صفحه‌ها هم کاهش می‌یابد. طراحی وب‌ سایت در عین سادگی و همچنین در نظر گرفتن آسایش کاربران کلید اصلی موفقیت است. 

محتوا پادشاه است طراحی فقط در ابزار صفحه نمایش سایت ها خلاصه نشده است.

بازاریابی محتوا

​​​​​​بسیار​​​​​​ی این‌گونه تصور می‌کنند که طراحی وب‌ سایت تنها بر رنگ‌ها، انتخاب نوع و اندازهٔ فونت‌ها، تصاویر و لوگوهای درون صفحه‌ها متمرکز است. آن‌ها اصلاً متوجه نیستند که محتوای درون صفحه‌ها درواقع فاکتور کلیدی در طراحی یک وب‌سایت به‌منظور کسب موفقیت به شمار می‌رود. شما در این مرحله باید به‌خوبی به قالب کلی محتوا و مفهوم و پیام درونی آن بیندیشید. به همین خاطر به‌روزرسانی دائمی محتوا از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است و به همین شیوه همیشه می‌توانید به مخاطبان خودتان نشان دهید که در این رقابت پرچمدار هستید.

 

از طراحی واکنش گرا(Responsive) بهره ببرید

طراحی واکنش گرا

امروزه همهٔ کاربران گوشی همراه در اختیار دارند و به همین خاطر طراحی وب‌سایت واکنش‌گرا اهمیت بیشتری یافته است. کاربران تمایل دارند وب‌سایت‌ها را علاوه بر لپ‌تاپ و کامپیوتر رومیزی روی گوشی‌های هوشمند خود هم مرور کنند. البته طراح وب شما احتمالاً به‌خوبی به اهمیت این نوع طراحی واقف است، اما از جهت اهمیت موضوع لازم دانستیم دوباره بر آن تأکید کنیم. با طراحی واکنش‌گرا درواقع امکان دسترسی به وب‌سایت روی گوشی‌های هوشمند با صفحه‌نمایش‌های کوچک‌تر را هم فراهم می‌آورید. وب‌سایت شما در این صورت نه‌تنها روی گوشی کاربران به نمایش درمی‌آید، بلکه اندازه محتوای آن‌هم باتوجه به صفحه‌نمایش کوچک این دستگاه تنظیم و متعادل می‌شود.

باید قبل از هرچیز به بودجه خودتان توجه کنید.بودجه خودتان را برلی راه اندازی یک سایت خوب باید بسنجید

وقتی پای انتخاب طراح یا تیم طراحی وب‌ سایت به میان می‌آید، باید محتاطانه به جستجوی افراد مناسب بپردازید. در روند گزینش طراح وب‌سایت حتماً باید به بودجه‌تان هم توجه کنید. اگر بودجه‌تان در این زمینه محدود است، پیشنهاد می‌کنیم خودتان را درگیر انتخاب آژانس‌های طراحی که با شرکت‌های خیلی بزرگ همکاری می‌کنند نکنید؛ چراکه این تصمیم تنها به افزایش هزینه‌ها می‌انجامد و هزینه بالایی بابت برند نه خدمات طراحی سایت پرداخت خواهید کرد بهتر است پولی بابت برند نپردازید، بابت کارایی طراحی باید پول پرداخت کرد  حتماً به این ۵ عامل اصلی در طراحی ‌سایت توجه کنید تا وب‌سایتی با طراحی مناسب تحویل بگیرید و کسب‌وکارتان رونق بگیرد. بیش از هرچیز باید. ظاهر سایت شما برای ماندن در سایت در مخاطب تأثیرپذیری بالایی برخوردار است

در پایان باز هم تأکید می کنیم تا pi-iran.ir سایت پی ایران طراحی سایت و لوگو در زیباکنار استان گیلان
فراموش نکنید که جلب نظر بازدید کنندگان در اولین ثانیه های ورود به وب سایت حیاتی است.

چگونه یک کسب و کار اینترنتی برای خود داشته باشید؟ قدم اول شناخت توانایی

قدم اول شناخت توانایی 

چگونه یک کسب و کار اینترنتی برای خودتان داشته باشید؟ 

 اگر قصد دارید با کمترین هزینه کسب و کار اینترنتی برای خودتان راه اندازی کنید این مقاله بدرد شما خواهد خورد با کمترین هزینه کسب و کار اینترنتی خودتان را با دستان خودتان راه اندازی کنید از انتخاب حوزه کاری گرفته تا طراحی و راه اندازی سایت یا فروشگاه اینترنتی!

ورود