مجله طراحی سایت زیباکنار

سرور اختصاصی چیست؟

  • ۳۳۸
معرفی هاست و سرور قدرتمند

π(سرور اختصاصی) چیست ؟

خدمات سرور اختصاصی، امکان کارآمدی برای موسسات و سازمان‌های بزرگ است که نمی‌توانند یا نمی‌خواهند به هر دلیل از سرورهای اشتراکی با دیگر سازمان‌ها استفاده کنند. از آن‌ جا که در این روش، تمام فضای هارد ‌دیسک سرور به طور کامل و نیز

پهنای باند قابل توجه در اختیار مشتری قرار می‌گیرد

امکانات متنوعی برای یک سازمان بزرگ فراهم می‌آید. از آن جمله می‌توان به

  • فضای وب بسیار بیش‌تر از معمول، تعدد پایگاه‌های اینترنتی،
  • پهنای باند بسیار زیاد، تامین بستر ترافیک ماهانه‌ی بیش از میزان معمول،
  • تسلط و کنترل کامل بر روی سرور اختصاص یافته،
  • آزادی در نصب نرم‌افزارهای دلخواه بر روی سرور،
  • تهیه نسخه پشتیبان از اطلاعات و داده‌های سازمان در زمان دلخواه
  • آزادی در مدیریت محتوای سرور اشاره کرد.

بهره‌مندی از این ویژگی‌ها سبب شده است تا بسیاری از سازمان‌های بزرگ داشتن یک سرور اختصاصی را در مرکز داده‌ای ایمن و مطمئن بسیار به صرفه‌تر از استفاده از فضا بر روی سرورهای مشترک بدانند.

پی ایران زیباکنار با فراهم کردن فضایی منطبق بر استانداردهای جهانی و حرفه‌ای این صنعت، امکان اشتراک فضا را در داخل کشور و استان گیلان را برای سازمان‌ها و موسسات بزرگ فراهم کرده است.

تنوع خدمات اشتراک فضا در پی ایران به متقاضیان ما امکان می‌دهد که برای استفاده از این خدمات مطابق با نیاز خود میزان استفاده از این خدمت را مشخص کنند. به بیان دیگر شما می‌توانید تنها یک سرور برای استفاده از حداقل پهنای باند داشته باشید یا ترکیبی از چندین سرور شبکه با حداکثر پهنای باند. در هر صورت برای هر یک از انتخاب‌های شما راه‌حل مناسبی ارایه خواهیم کرد. به گونه‌ای که بتوانید از امکانات موجود به بهترین نحو استفاده کنید.
 

سرور خصوصی مجازی (Virtual Private Server) یا با نام اختصاری VPS سروری می‌باشد که بیشتر امکانات یک سرور واقعی را داراست اما حدود سخت افزاری آن بوسیله نرم افزارهای مخصوص به صورت مجازی تعیین شده است.
سرور خصوصی مجازی مناسب برای کسانی می‌باشد که به یک سرور اختصاصی (Dedicated Server) جهت وب سایت یا وب سایت های خود نیازمند می‌باشند، اما توان یا توجیه اقتصادی اجاره یک سرور اختصاصی کامل را ندارند. همچنین یک سرور مجازی نسبت به یک سرور اختصاصی معادل خود در منابع سخت افزاری، به علت استفاده از سخت افزار بهتر در سرور مادر و دسترسی به منابع اضافی در سخت افزار اشتراکی دارای کارایی بهتر و بالاتری می‌باشد.

چگونه یک کسب و کار اینترنتی برای خود داشته باشید؟ قدم اول شناخت توانایی

قدم اول شناخت توانایی 

چگونه یک کسب و کار اینترنتی برای خودتان داشته باشید؟ 

 اگر قصد دارید با کمترین هزینه کسب و کار اینترنتی برای خودتان راه اندازی کنید این مقاله بدرد شما خواهد خورد با کمترین هزینه کسب و کار اینترنتی خودتان را با دستان خودتان راه اندازی کنید از انتخاب حوزه کاری گرفته تا طراحی و راه اندازی سایت یا فروشگاه اینترنتی!

ورود